Badanie mięsa świń i dzików pozyskanych na użytek własny.

Uwaga!

Wszystkie Koła Łowieckie z terenu Wrocławia i powiatu wrocławskiego.

Powiatowy Lekarz Weterynarii we Wrocławiu informuje, że zgodnie z opracowaną nową procedurą, próbki mięsa od dzików pochodzących z polowań i odstrzałów sanitarnych (przeznaczone do sprzedaży bezpośredniej lub na użytek własny), jak również próbki mięsa pozyskane od świń z przeznaczeniem na użytek własny, będą przyjmowane tylko w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii we Wrocławiu przy ul. Składowej 1-3 i po weryfikacji jakości otrzymanych próbek oraz wypełnionych przez właściciela próbki dokumentów im towarzyszących (Zlecenie badania urzędowego mięsa na obecność włośni), będą przekazywane do badań w ZHW we Wrocławiu.
Próbki będą przekazywane do laboratorium we wtorki o godz. 10:00 oraz w piątki o godz. 10:00, dlatego próbki w tych dniach należy dostarczyć najpóźniej do godz. 9:00.
Procedura badania mięsa w pracowniach wyłącznie w obrębie powiatu, na terenie którego mięso zostało pozyskane, ma na celu usprawnienie rozliczeń finansowych związanych z wypłatą ekwiwalentu za pozyskane tusze, a także podjęcie niezbędnych działań w przypadku stwierdzenia obecności larw włośni.
Próbki mięsa dostarczane do PIW we Wrocławiu pochodzące z innych powiatów niż Wrocław i powiat wrocławski, nie będą przyjmowane i przekazywane do badań w ZHW we Wrocławiu.

Powyższa procedura będzie obowiązywała od dnia 19 grudnia 2022 r.

 

 

 

 

 

——————
Metadane:
Dodano w dniu: 11 listopada 2023 przez: administrator
Zmodyfikowany 23 listopada 2023

Skip to content